מרכזיות IP

cyber laser target on a dark night city blurred background

מרכזיות IP נשמע כמו משהו לאנשי מחשבים בלבד, אבל למעשה מדובר ברעיון פשוט מאוד. מרכזיות IP הן אותן מרכזיות טלפון רגילות שאנחנו מכירים, רק שבמקום לפרוש קווי טלפון ולחבר אותם לקופסת המרכזייה, אנחנו משתמשים ברשת המחשבים ומפעילים את המרכזייה על מחשב. זה נשמע אולי כשינוי לא משמעותי אבל למעשה מדובר בלא פחות ממהפכה.

בעבר מרכזיות היו רכיב ציוד יקר מאוד במערכות המחשבים של העסק. קודם כל מערכת המרכזייה עצמה הייתה יקרה ולרוב נרכשה בשיטת ליסינג או תשלומים לאורך שנים. גם אחרי העלויות הראשוניות, כל תוספות או שינוי למרכזייה היו כרוכים בתוספת כרטיס אלקטרוני שגם הוא דרש תשלום גבוה נוסף. את המרכזיות היה ניתן להגדיר רק באמצעות ממשק ייחודי לכל חברת מרכזיות, ולמעשה רק הטכנאים של אותה החברה ידעו לטפל במרכזיות. אם הגיע עובד חדש או שרציתם לשנות את הסדר שבו שיחות קופצות בין שלוחות, היה צריך לשלם לטכנאי השירות של חברת המרכזיות. על החלפת המרכזייה לא היה ניתן לדבר כלל, בשל העלויות הגבוהות בשדרוג והצורך לבצע לעיתים שינויים בחיווט.

מרכזיות IP שינו את התחום לחלוטין. קופסת המרכזייה הפכה לתוכנה ידידותית שרצה על שרת בעסק, ושולטת על שלוחות הטלפון שמחוברות באמצעות רשת המחשבים הרגילה של העסק. הוספת שלוחות? שינוי הגדרות? הקלטה מחדש של מענה קולי? את כל הדברים הללו ניתן לבצע בתוך דקות ובאמצעות ממשק ניהול פשוט. למרות שכיום קיימות מרכזיות IP שונות, ממשקי הניהול שלהן הם ידידותיים גם למשתמש הרגיל.

למרות החיסכון בעלות לעומת מרכזיות קודמות, הרי שהיום ניתן אפילו לחסוך את הצורך בשרת עבור מרכזיית IP. את המרכזייה ניתן להפעיל ישירות כשירות מהענן, כאשר היא מתחברת ישירות לשלוחות, והתשלום נעשה על בסיס השימוש בפועל לפי מספר השלוחות או דקות השיחה.

הגמישות של מרכזיות IP ומרכזיות וירטואליות מאפשרת לכם להתאים את המרכזייה לדרישות שלכם. אפשר להתחיל עם מספר שלוחות קטן, לשנות או להוסיף בכל רגע נתון בעלות נמוכה ועל בסיס השימוש בפועל. לדוגמא: אתם עורכים מבצע מכירות מיוחד, או מתגברים מוקד טלפוני בגלל לחץ תקופתי. ניתן להוסיף שלוחות בקלות ולהסיר אותן בסוף התקופה, ללא כל צורך בתשלום עבור ציוד שנשאר אצלכם ללא שימוש.

אם יש לכם עדיין מרכזיה רגילה השדרוג למרכזית IP הוא לא מסובך, ויאפשר לכם להתקדם לעידן המודרני. אם יש לכם מרכזיית,IP העברה שלה לענן יכולה לחסוך לכם אחזקת ציוד ולהוסיף יכולות חדשות למרכזיה. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם גורם מומחה בתחום כדי לקבל את הפתרון המתאים ביותר לעסק שלכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
נגישות